На социјалните мрежи се шири повик за помош во потрага по исчезнат постар човек кој боледува од деменција.

Исчезнатиот се вика Војислав Марковски, го нема од 16 часот денеска. Исчезнат е во Ново Лисиче, кај трговскиот центар „Лиса“, но може да е било каде низ Аеродром или Ново Лисиче, или пошироко. Облечен е во црни тренерки и црна јакна, а носи и црна спортска капа. Ако имате какви било информации, јавете се на 075 221 993 или 075 322 677.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.