Иницијативата против урбаното дивеење денеска ќе одржи прес конференција пред општина Ѓорче Петров за ДУП во  Дексион Јурија.

Ова следува откако беше најавено дека во Ѓорче Петров ќе се градат висококатници на што жителите остро се спротиставија

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.