Камиони со сезонско овошје и зеленчук се паркираат на тротоарите и оттука ги продаваат своите производи.

Жителите на општина Карпош се жалат дека зад себе продавачите оставаат ѓубре, скапани производи, но што е најстрашно бидејќи немаат тоалет во близина нема ниту хигиена во нивна околина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.