Реагирајќи на фотографијата со „пред и потоа“ споделена од скопскиот градоначалник Петре Шилегов, која наиде на доста реакции и шеги од страна на јавноста, зошто граѓаните не препознаа каде е разликата, Богдан Илиевски сподели друга фотографија со „пред и потоа“.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.