По изјавата на градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов за склучениот договор за чистење снег, Богдан Илиевски на својот фејсбук профил напиша:

За да ставиш заштитна клаузула и да не плаќаш џабе ако нема снег, не треба да си нобеловец туку писмен правник. Но, и да не си криминалец.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.