Паричката за оваа бадникова вечер се паднала кај скопскиот градоначалник Петр Шилегов. Фотографијата на Фејсбук ја сподели самиот.

Здравје за сите. Да сте ми живи и здрави!, напиша Шилегов

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.