На социјалните мрежи се појави видео со сведоштво на граѓанин на Скопје која опишува што видела во модуларната болница во Скопје.Хорор е вистинскиот збор како што опишува таа.

Голем ужас, Во овие болници 80 % или повеќе се Албанци, икој што е таму не им помага. Секој ден умираат особено Албанците, бидејќи тие скенираат кој ќе им помогне … Кислородот останува ноќе Без вода а потебни се 24 часа тој да се наполни-пишува граѓанката на Скопје.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.