Свирежи од автомобили, колони и револтирани граѓани е сликата која сведочи за хаосот којсе создаде пред Влада поради тоа што градските власти одлучиле градот да се кити новогодишно токму во 16:30 часот, време кога има најголема сообраќајна гужва по скопските улици. Додека во европките земји тоа се прави кога градот спие, кај нас новогодишни светилки се ставаат тукму кога во градот има најголем сообраќаен метеж.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.