Министерот за здравство денеска објасни кои трговски центри ќе останат затворени поради ситуацијата со корона вирусот. Па така, се затвораат т.н затворени молови како Рамстор, Сити Мол и Капитол.

Отворени ќе останат отворените троговски центри ГТЦ, Бисер, Лептокарија, Буњаковец, Беверли Хилс и сл.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.