Денеска во Скопје со почеток од 13 часот во салата „Борис Трајковски“, СДСМ ќе одржи Граѓанска трибина „На прав пат“.

На трибината ќе се обратат: Претседателот на СДСМ, Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска и Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов.

Ајде заедно, од Скопје, уште еднаш да го потврдиме вистинскиот пат. На прав пат сме и горди сме на тоа! Тоа е патот на напредокот, сигурноста, стабилноста, патот на повисоки плати и пензии, достапни лекови, инвестиции во инфраструктурата, членството во НАТО и ЕУ, патот кој носи повеќе пари кај граѓаните, стабилност, безбедност, раст и развој“, се вели во најавата од СДСМ за денешната трибина.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.