Пзаете си ги децата – оваа објава денеска кружи низ социјалните мрежи. Граѓаните предупредуваат дека возасен човек бара од деца да испрати некаде сигнал на мобилен телефон, наводно поради работни обврски.

-Пазете си ги децата, денес во Маџари искочил тип, постар човек низок и барал од деца телефон да титне, демек за работа му требало за да му се јават и притоа позади него се движела црна кола. Се мора околу зградите во Маџари и кај новиот автопазар. Секој ден изкачаат нови исчезнати. МВР да си преземе мерки за да не почне населението да преземе се во свои раце – стои во објавата која кружи на социјалните мрежи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.