Огромниот успех на ракометарите на Вардар предизвика еуфорија во нашата земја, па градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најави масовно гледање на финалето на вио бим на плоштад.

Градот Скопје, утре на нашиот плоштад на видео бим организира заедничко следење и бодрење за новиот триумф на Вардар и неговата нова европска шампионска титула. Ајде масовно сите на плоштад. Еден е Вардар!!! Едно е Скопје!!!, повика Шилегов.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.