За своите заслуги во работењето, успехот и пожртвуваноста признанија добија:

Петруш Ѓорѓиевски- пожарникар спасител во територијалната противпожарна единица на Град Скопје- Бригада за противпожарна заштита на Град Скопје.

Димитар Ристовски- полициски службеник во полициската станица за општа надлежност Кисела Вода- СВР Скопје.

Илија Трајковски- крводарител кој до неговата 62 годишна возраст дарувал крв 113 пати.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.