Градоначалникот на Шуто Оризари го стави во опасност животот на граѓаните во општината каде што тој е градоначалник, објави Вести24.

Тој денес делеше канти за отпадоци на жители на Шуто Оризари, а ниту еден од нив не носеше маска или ракавици.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.