Градоначалничката на Скопје Данела Арсовска изразува сочувство до семејствата на загинатите во стравотната сообраќајна несреќа што се случи утрово на автопатот Струма во Бугарија.

Македонија денеска е обвиена во црно. Тага и неверување за несреќата што се случи утрово во Бугарија. Нема зборови кои можат да го опишат чувството на болка и тага. Сочувство до семејствата на загинатите во трагичната автобуска несреќа, пишува во телеграмата од Арсовска.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.