Обидот на најголем дел од градоначалниците пред избори да ги изманипулираат граѓаните и нивното неработење да го скријат со ветување за работа во иднина не поминува.

Градоначалнициве 3 и пол години од кафана не можевме да ги извадиме, да закрпат една дупка у асфалт. Сеа пред избори, не можат новинариве да постигнат од пресови за најава на нови проекти, кои ќе се завршат за 3-4 години, пишува еден корисник на Твитер кој во пет реда објаснува како манипулираат градоначалниците кои не можат да се пофалат со веќе изградени проекти

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.