Илија Димовски од ВМРО-ДПМНЕ направи споредба на долговите на најголемите градови и општини во Македонија.Тој пресметал дека  во моментов долгот на општините изнесува 3,832 милјарди денари и оти најзадолжен е Град Скопје.

Новонастанат долг во овој мандат на градоначалници (скоро сите од СДСМ и ДУИ) е 1,866 милјарди денари…Не само што не направија ништо, туку ги задолжија граѓаните со нови 1,866 милјарди денари долг само на општинско ниво…П.С. Град Скопје е сега за 8,5 пати повеќе задолжен од пред 4 години…

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.