Пожар избувнал во близина на салата  Расадник во населбата Кисела Вода. Пожарот е во стан на 5 кат и во моментот е празен, но има станари кои се заглавени во зградата која се наоѓа на улица „Народни Херои“ и не можат да излезат. Засега не е позната причината за пожарот. Многу пожарникарни возила се на терен и се обидуваат да ги совладаат пламените јазици. 

 

 

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.