Чад се издига кај пругата во населбата Даме Груев. Гори и во Скопје.

Пожар проголтува тревна површина, а чадот се гледа и од самата улица.

Граѓаните на Ѓорче Петров информираат дека се активни повеќе пожари во оваа скопска општина, а голем проблем е и фактот што немаат вода.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.