Граѓаните на Скопје на социјалните мрежи пишуваат дека има пожар во околината на Езерото Треска.Дополнителен проблем е што вратите на компексот се затворени оти не може да влезе полиција и противпожарна екипа.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.