Изгорел автобус пред Народната банка во центарот на главниот град, објави Курир. Сообраќајот според информациите се пренасочува под Железничка станица накај Саем и кон Кисела Вода. Засега нејасно е како автобусот се запалил и дали има повредени патници.

Очевидци за КУРИР изјавуваат дека имало густ чад, а тешка миризба се чувствува во становите од околните згради.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.