Денеска изби пожар и во месноста Раштак, веднаш над викенд населбата. Благодарение на брзата реакција на скопската пожарна тој е изгаснат.Оттаму апелираат на одговорно однесување бидејќи како што велат мало невнимание може да предизвика голема штета.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.