Силно невреме проследено со дожд и грмотевици го зафати Скопје.

Во главниот град попладнево дуваше и силен ветер.

Според синоптичарите, за утре е најавен локален дожд.

Од недела следи заладување.

Ваквото невреме доаѓа после екстремно топли денови во Скопје, но и во Македонија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.