Голем пожар во моментов се случува во населбата Карпош. Поточно гори позади во делот кај поранешна „Треска“

Големи огнени јазици се гледаат а се слушаат и пожарникарски возила.

Наскоро поопширно…

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.