Вечерва може да се забележи дека нешто гори кај поранешен саем, спроти бензинската на Макпетрол. Засега нема точни информации што се е зафатено со огинот, но забележливо е дека никој не го гаси, а нема ниту противпожарно возило

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.