жБез електрична енергија денеска од 8:00 до 14:30 часот ќе останат дел од корисниците од Средно Водно, Горно Нерези и Крушопек.

Во периодот од 9:00 до 14:30 часот денеска без струја ќе бидат дел од корисниците лоцирани на улицата „Христо Татарчев“ бр. 23 во населба Припор, општина Кисела Вода.

Од 8:00 до 12:00 часот денеска без струја ќе бидат дел од жителите од улицата „Загребска“ во општина Центар, а од 9:00 до 12:00 часот жителите од село Горно Соње, дел од место викано Под Брег.

Како што информира Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје, прекините се поради технички интервенции во дистрибутивната електромрежа. мд/сп/

2022-09-28 07:10:01, од Магдалена Ристоманов

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.