Малиот Михаил, кој се беше изгубил во Дебар Маало е на сигурно, сподели неговата мајка. Таа се заблагодари на сите кои помогнале во потрагата и ја споделија нејзината објава.

 Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.