Долгоочекуваното заладување во главниот град попладнево дојде придружувано од силен ветер, пороен дожд и грмежи.

И во следните денови ќе се задржи слично време, преку ден сончево и топло време со умерена облачност, а во попладневните часови со локална појава на пороен дожд и грмежи. Утре ќе дува умерен, долж Повардарието засилен северен ветер што ќе предизвика дневната температура во следните денови да биде пониска за неколку степени.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.