На социјалните мрежи се појавија информации за нови вработувња во „Водовод“. Па така, се тврди дека новиот директор Марјанчо Митовски за главен на ИТ сектор поставил лице со завршен факултет за туризам.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.