Според податоците објавени на официјалната страница на ДИК, Карпош, општина од ИЕ 1, е скопска општина во која најмногу лица го оствариле своето уставно право и гласале.

Во втората изборна единица најмногу скопјани гласале  во Ѓорче Петров 47,56%.

ИЕ 1 

Аеродром 48,13%

Карпош 49,18%

Кисела Вода 48,6%

Сарај 44,75%

Центар 48,73%

ИЕ 2

Бутел 47,2%

Гази Баба 45,1%

Ѓорче Петров 47,56%

Чаир 44,78%

Шуто Оризари 30,78%

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.