Зеленило и хигиена, насушно се потребни на Аерором, но за жал, во општината владее хаос, а ѓубето од контејнерите никој не го собира со денови, вели Дејан Митевски, претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Аеродом.

Во дворот на ОУ “Димитар Македонски” во Нас. Лисиче деновиве се исечени десетина огромни дрвја. 100 нови не можат да ги заменат исечените.
Контејнерите сведочат за потребата од хигиена на едно повисоко ниво. Аеродром е урбана општина, но за жал хигиената е на многу пониско ниво. Град Скопје и Општина Аеродром не си ја вршат работата која се должни да ја вршат, за што сите плаќаме.
Ова ќе се промени.
Златко Марин, доста е, вели Митевски.

Зеленило и хигиена, насушно потребни на Аерором.

Во дворот на ОУ “Димитар Македонски” во Нас. Лисиче деновиве се…

Posted by Дејан Митески on Tuesday, 11 May 2021

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.