Како човек од народот кој својот кредибилитет го црпи токму од него, секој наш следен чекор се прави со консултација на мојот народ.
Драго ми е што денес во огромен број жителите на Кисела Вода дојдоа да ги дадат своите идеи и предлози за новиот Буџет и со тоа да дадат директно учество и придонес во трансформацијата на нашата општина во урбано и модерно место за живеење.
Сакам на сите од срце да им се заблагодарам за интересот, за довербата и стиснатата рака за поддршка.
Тука сме заедно да ја креираме нашата иднина, светла иднина за нас и генерациите кои доаѓаат.
Остануваме транспарентни и отворени, бидејќи токму тој е начинот на нашата работа.
Ние заедно, за нашата Кисела Вода!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.