Првиот работен ден го започнав со увид на текот на неколкуте започнати, но недовршени проекти, ова вечерва преку статус на Фејсбук го пишува новиот градоначалник на Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

Направивме обиколка во општината, каде затекнав намалена работна активност. Ова го менуваме уште од утре.

Сите започнати проекти ќе мора да се завршат во рекорден рок, а од понеделник започнуваме со реализација и на проектите на кои се обврзавме во изборниот период.

Затоа што Кисела Вода заслужува, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.