Градоначалниот на Кисела Вода, Орце Ѓоргиевски, гостуваше во емисијата „Добро утро, секое утро“  на телевизија Алфа, во која зборуваше за најактуелните теми кои директно ги засегаат жителите на општина Кисела Вода, за она што досега е реализирано и она што се планира во иднина.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.