Градоначалникот на општина Кисел Вода, Орце Ѓоргиевски, беше во посета на поглаварот на МПЦ, Господин Господин Стефан, со кого разменил мислења за проекти што ќе бидат од значење за духовно сплотување на граѓаните.

Во пријателска атмосфера разговаравме за идните проекти кои сакаме да ги реализираме во Кисела Вода, а ќе бидат од големо значење за духовно сплотување на нашите сограѓани, кое е од исклучителна важност во овие моменти.

 

Изразувам огромна благодарност за топлиот пречек – порача Ѓоргиевски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.