БЛОКАДА ❗ БЛОКАДА ❗ БЛОКАДА ❗УТРЕ, ПЕТОК ВО 16ч. блокада на улица Борис Сарафов (ex 4-ти јули).Против дивеењето и трките на таа улица, стои во објавата на Фејсбук на жители на општината.
Оваа улица е позната по опасното возење и е закана за децата бидејќи се наоѓа во непосредна близина на училиштето Мирче Ацев.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.