Турскиот криминалец Седат Пекер за време на престојот во Македонија решил да ги запознае убавивините на нашата земја.Тој за своите активности редовно известувал на Јутуб, па така објавил дека на 25 февруари го посетил кањонот Матка.

Пекер уживал во прошетката со чамец, пешачел по патеките а околу него е голема делегација.

Погледнете

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.