Вечерва во Скопје на подвозникот накај седиштето на СДСМ е поставен натпис: „Заев: Со Сашо сум договорен Мијалков: Го сменив стилот“.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.