🏃‍♀️Прекрасно дружење со основците од нашите училишта кои заедно со општината и со поддршка на УСАИД, го реконструираа постојното игралиште во Паркот на Франкофонијата. 🏐 Ова реконструирано игралиште нека биде пример за следење и на другите општини, како активно и ефективно да ги вклучат младите во подобрувањето на секојдневието на нивните жители.
👉Сите заедно обезбедуваме поддршка за учество на младите во креирање на животот во нивните средини преку Стратегија за меѓуетничка интеграција во образованието и младинското учество, напиша на Фејсбук, градоначалникот на Центар, Горан Герасимовски.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.