Ганка Цветанова на Твитер објави:

Со закани, уцени и рекет го затворија Македонско село, една од најголемите и најпосетени труристички атракции во Скопје сместена на падините на Водно (Нерези) за да сега – од Македонско – го направат СТАРТАП СЕЛО!!!! Пу, јаз’к да ви е!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.