Денес во БППЗ Скопје Фудбалската репрезентација на Македонија донираше телевизор за пожарникарите на Град Скопје.

Еуфоријата расте, сега е наше време. Како и секогаш, ние сме тука секогаш за вас, порачуваат благодарни пожарникарите

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.