Реконструкцијата на Универзална сала во Скопје ќе ја изведува скопската фирма
„Универзал-Балкан“.

Град Скопје склучи договор за реконструкција на фасадата и кровниот покривач на Универзалната сала, а градежните работи ќе чинат околу 115 милиони денари или околу 1,9 милиони евра.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.