Европа ја поздравува победата на ВМРО-ДПМНЕ. Секретарот на ЕПП Патрик Волер му ја честита победата на Тимчо Муцунски, меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ, и новоизбран грдоначалник на Аеродром.

Големи честитки до Тимчо за неверојатниот резултат во Скопје и до целиот тим на ВМРО- ДПМНЕ за големиот успех на првиот круг од изборите! Следуваат уште успеси, напиша Волер на Твитер, споделувајќи ја веста дека Муцунски победил во првиот круг на локалните избори.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.