Во Скопје денеска имаше неколку пожари. Најопасен беше оној во Раштак каде гореше над викенд населбата.

Еве како изгледаше гаснењето на огнот видено одзгора.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.