КОГА ПОД АЈФЕЛОВА КУЛА ВО ПАРИЗ,ВО КОЈ ЖИВЕАТ 5МИЛИОНИ МУСЛИМАНИ, ЌЕ ГО СЛУШАТЕ ОВА ОД СНИМКАВА ,Е, ТОГАШ ЌЕ ВЛЕЗЕТЕ ВО ЕУ !!!
#Апартхеид и ропство врз #МакедонскиНарод за Власт на #заев и бандата и пристап до #Народентрезор заради Грабеж!!
7% албанци во Центар, 5% муслиманско население , 11% во Скопје … НО сеедно никој нема мир!
Пијаниот Шилегов Град Скопје го искорна и продаде ИЛИ УКРАДЕ, светлосниот систем и системот со разглас за музика на фонтаната на Плоштад ” му пречел виенски валцер” … А што знае МАГАРЕ што е класична музика??!! Еве го теророт со кој се будат и заспиваат МАКЕДОНСКИТЕ ГРАЃАНИ секој ден, ЦЕЛ ДЕН!!, Бранимир Баровски Барни.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.