Денеска во зоолошката градина се случил инцидент откако еден од слоновите удрил во столб, предизвикувајќи прекин на струјата.

Веднаш реагирало обезбедувањето и посетителите биле безбедно евакуирани.

Репортерот на ТВ21 јавува дека сè се случило многу брзо и за 5 минути сите биле надвор од зоолошкаде и тргнале кон дома, откако им било кажано дека не е познато кога можат да се поправи ситуацијата.

Од Зоолошката градина велат дека немало целосни прекини на електрична енергија, дека слонот само го турнал столбот, а дел од градината останала без електрична енергија.

Посетата во Зоолошката градина продолжува, а прекинот траел само 15 минути.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.