Уште еден кој мисли дека Скопјево е негово, па може да прави што сака. Овој умислен возач на џип избра да се паркира на најпрометниот пешачки премин на улицата Димитрија Чуповски, на Рекорд. И онака семафорот кратко трае, па пешаците кои преминуваат од едната на другата страна на улицата „Македонија“ – нека изгинат… дека џипот е на татко му, а пешачкиот на мајка му.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.