Млада скопјанка била нападната од куче вчера напладне во скопската населба ЧАир. Според билтенот на МВР вчера околу 16.00 часот во Полициската станица Чаир, Т.Н.(21) од Скопје пријавила дека ул.„Цетинска“ била касната од куче скитник.

Напад од куче пријавил и пензионер. Од МВР информираат дека вчера во 08.30 часот во Полициската станица Драчево, Д.С.(71) од Скопје пријавил дека на ул.„Иван Хаџиниколов“ бил каснат од куче скитник.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.