Држава што не може да загрее еден базен, еден единствен базен, не заслужува да пичка пари на 70 владини и премиерски советници и на нивната пропагандна болумента која ќе раскажува како секој ден е некоја нова победа, регира Ивор Мицковски на Фејсбук по најавите дека се затвора базенот во Карпош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.