Ќе барам разрешување на директорката и на регистраторите на Централен регистар ако и натаму одбиваат „Дрисла“ да ја впишат во владение на Град Скопје, изјави вечерва за „Топ тема“ скопскиот градоначалник Петре Шилегов.

Тој најави дека ако проблемот наскоро не се реши, ќе бара и кривична одговорност од директорката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.